FORMFLEKS AR-GE MERKEZİ’NİN BİLİMSEL MAKALESİ, OTEKON’DA YAYINLANDI

01 Oct 2021

Formfleks Ar-Ge Merkezi Direktörlüğümüz bünyesinde Analiz Uzmanı olarak görev yapan Halim Sevim ve Mustafa Ceyhan tarafından hazırlanan “Çınlanım Kabini ve Empedans Tüpü Ölçümlerinin Karşılaştırılması” başlıklı bildirimiz, 7 Eylül tarihinde gerçekleşen 10. Uluslararası Otomotiv Teknolojileri Kongresi’nde (OTEKON) yayınlandı.

Böylece, Formfleks AR-GE Merkezi ekibinin hazırladığı bilimsel makale, ilk defa uluslararası bir kongrede yayınlanmış oldu. Bu sene pandemi sebebiyle online olarak gerçekleştirilen kongrede, Ar-Ge ekibi tarafından, bildiriyle ilgili 12 dakikalık bir sunum gerçekleştirildi.

Bilimsel makale kapsamında yapılan çalışmada, akustik performans ölçümlerinde kullanılan tek boyutlu doğrusal dalgalarla çalışan empedans tüpü ve çok boyutlu dağınık dalgalarla çalışan çınlanım kabini test cihazları kullanıldı.

Çalışma dâhilinde test cihazlarıyla ölçümü yapılan üç farklı numunenin ses yutum katsayıları karşılaştırmalı olarak verildi. Çalışma sonucunda elde edilen veriler ışığında, iki farklı test cihazının birbirleriyle olan korelasyonu hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

ETİKA 2022 ÖDÜLÜNÜ  KAZANDIK ETİKA 2022 ÖDÜLÜNÜ KAZANDIK
Etik Değerler Merkezi Derneği tarafından verilen, Etika 2022 ödüllerinin kazananlarından biri de Erkurt Holding oldu.
YENİ NESİL FORD COURIER ARAÇLARININ ÜRETİM HATTINDAN İNİŞ TÖRENİ İÇİN ROMANYA’DAYDIK YENİ NESİL FORD COURIER ARAÇLARININ ÜRETİM HATTINDAN İNİŞ TÖRENİ İÇİN ROMANYA’DAYDIK
24.10.2023 tarihinde, Ford Otosan’ın Romanya Craiova’daki fabrikasında gerçekleşen Yeni Nesil Ford Transit Courier ve Tourneo Courier araçlarının üretim hattından iniş törenine Yönetim Kurulu Başkanımız Âli Kerem Alptemoçin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mert Bekler, Satış ve Pazar Geliştirme Liderimiz Cumhur Ulurak, Proje Liderimiz Sertay Süleymanoğlu ve Formfleks Romanya Liderimiz Murat Önen de katıldı