GÖLCÜK FABRİKAMIZDA ÜRETİME BAŞLADIK

14 Oct 2021

Gölcük’teki yeni fabrikalarımızda, ilk etapta busmat hattını devreye alarak üretime başladık. Yeni fabrikamızda hammadde, yarı mamul ve stok yönetimini tek bir yerden sağlamak amacıyla busmat üretim hatları ve üretim destek birimleri (planlama, lojistik, bakım, yardımcı işletmeler vb.) tek bir çatı altında toplandı.

Yeni layout düzeninde, yarı mamul taşıma kaynaklı üretim kayıpları elimine edilerek daha verimli çalışan bir hat akışı oluşturuldu. Bunun için her bir CNC tezgâha, malzeme yükleme boşaltma için manipülatör konuldu ve ergonomiye uygun bir yapılanmayla operatör hareketleri minimize edildi. Bu sayede operatörlerin parça taşımasında kolaylık sağlanırken, yükleme ve boşaltmalar esnasındaki süre kayıplarının da önüne geçilmiş oldu.

Yeni fabrikada blank ve CNC hatları bir araya getirilip hat akışı sağlanarak stok yönetimi kontrolünde de fayda sağlandı. Yeni düzende CNC işlemesi tamamlanan taban tahtası parçaları, direkt olarak konveyör banda yüklenerek fırçalama ünitesine taşınıyor ve sonrasında plotter makinesinde çizim yapılarak ürün mamul haline getiriliyor. Bu sayede daha az alan kullanılarak, hatasız ve verimli üretim sağlanıyor ve israfların önüne geçiliyor.

ETİKA 2022 ÖDÜLÜNÜ  KAZANDIK ETİKA 2022 ÖDÜLÜNÜ KAZANDIK
Etik Değerler Merkezi Derneği tarafından verilen, Etika 2022 ödüllerinin kazananlarından biri de Erkurt Holding oldu.
YENİ NESİL FORD COURIER ARAÇLARININ ÜRETİM HATTINDAN İNİŞ TÖRENİ İÇİN ROMANYA’DAYDIK YENİ NESİL FORD COURIER ARAÇLARININ ÜRETİM HATTINDAN İNİŞ TÖRENİ İÇİN ROMANYA’DAYDIK
24.10.2023 tarihinde, Ford Otosan’ın Romanya Craiova’daki fabrikasında gerçekleşen Yeni Nesil Ford Transit Courier ve Tourneo Courier araçlarının üretim hattından iniş törenine Yönetim Kurulu Başkanımız Âli Kerem Alptemoçin, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mert Bekler, Satış ve Pazar Geliştirme Liderimiz Cumhur Ulurak, Proje Liderimiz Sertay Süleymanoğlu ve Formfleks Romanya Liderimiz Murat Önen de katıldı