GÖLCÜK FABRİKAMIZDA ÜRETİME BAŞLADIK

14 Oct 2021

Gölcük’teki ikiz fabrikalarımızda, ilk etapta busmat hattını devreye alarak üretime başladık. Yeni fabrikamızda hammadde, yarı mamul ve stok yönetimini tek bir yerden sağlamak amacıyla busmat üretim hatları ve üretim destek birimleri (planlama, lojistik, bakım, yardımcı işletmeler vb.) tek bir çatı altında toplandı.

Yeni layout düzeninde, yarı mamul taşıma kaynaklı üretim kayıpları elimine edilerek daha verimli çalışan bir hat akışı oluşturuldu. Bunun için her bir CNC tezgâha, malzeme yükleme boşaltma için manipülatör konuldu ve ergonomiye uygun bir yapılanmayla operatör hareketleri minimize edildi. Bu sayede operatörlerin parça taşımasında kolaylık sağlanırken, yükleme ve boşaltmalar esnasındaki süre kayıplarının da önüne geçilmiş oldu.

Yeni fabrikada blank ve CNC hatları bir araya getirilip hat akışı sağlanarak stok yönetimi kontrolünde de fayda sağlandı. Yeni düzende CNC işlemesi tamamlanan taban tahtası parçaları, direkt olarak konveyör banda yüklenerek fırçalama ünitesine taşınıyor ve sonrasında plotter makinesinde çizim yapılarak ürün mamul haline getiriliyor. Bu sayede daha az alan kullanılarak, hatasız ve verimli üretim sağlanıyor ve israfların önüne geçiliyor.

PORSCHE’YE İLK SEVKİYATIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK PORSCHE’YE İLK SEVKİYATIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK
Volkswagen grup içerisinde yer alan Porsche’nin yeni araç projesi için ilk sevkiyatımızı gerçekleştirerek projedeki ilk fazı başarıyla tamamlamış olduk.
FORMFLEKS AR-GE MERKEZİ’NİN BİLİMSEL MAKALESİ, OTEKON’DA YAYINLANDI FORMFLEKS AR-GE MERKEZİ’NİN BİLİMSEL MAKALESİ, OTEKON’DA YAYINLANDI
Formfleks Ar-Ge Merkezi Direktörlüğümüz bünyesinde Analiz Uzmanı olarak görev yapan Halim Sevim ve Mustafa Ceyhan tarafından hazırlanan “Çınlanım Kabini ve Empedans Tüpü Ölçümlerinin Karşılaştırılması” başlıklı bildirimiz, 7 Eylül tarihinde gerçekleşen 10. Uluslararası Otomotiv Teknolojileri Kongresi’nde (OTEKON) yayınlandı.