UN Global Compact

Formfleks, Birleşmiş Milletler çatısı altında “insan hakları, çalışma standartları, çevre koruma ve yolsuzlukla mücadele” başlıklarında belirlenen on ilkeye uymayı taahhüt ederek UN Global Compact’ın katılımcısı olmuştur. Sürdürülebilir kalkınma için payına düşeni yapmaya gayret ederek küresel hedefler doğrultusunda gönüllü faaliyetlerine devam eden Formfleks, sorumlu iş uygulamalarının geliştirilmesi, uygulanması ve yaygınlaştırılması için Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi – UN Global Compact platformunda yer almaktadır.

2000 yılında başlatılan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi, 160’tan fazla ülkede bulunan 9.500’ten fazla şirket, 3.000 iş dışı imza sahibi ve 70’ten fazla yerel ağ ile dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilir girişimidir.

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi, şirketlerin operasyon ve stratejilerini; insan hakları, iş gücü, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarında evrensel olarak kabul edilen on ilkeyle uyumlu hale getirme ve Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları (SKA) kapsamaktadır.

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi hakkında daha fazla bilgi almak için resmî web sayfasını ziyaret edebilirsiniz: https://www.globalcompactturkiye.org/

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi İlerleme Raporu 2019 – 2020